Робота над текстом і словниковим запасом

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ:

Робота над текстом і словниковим запасом
Нурматова Зілола Равшанівна
 Когонський район 1-ІДУМ
 вчитель рідної мови та літератури
РОБОТА НАД ТЕКСТОМ ТА СЛОВНИКОМ
Цілі курсу:
  1. а) закріпити знання учнів про звукові зміни, склади та їх значення шляхом роботи над текстом і лексикою;
  2. б) виховна мета: формувати почуття творення відкриттів шляхом засвоювання повчального життя вчених, які зробили великі відкриття в галузі науки, їх внесок у розвиток науки;
  3. г) розвивальна мета: формування мовленнєвих компетенцій, таких як розуміння на слух, читання, говоріння та письмо.
Тип уроку: Початковий.
Тип уроку: Нетрадиційний.
Методи навчання: мозковий штурм, практичний, роздатковий, запитально-відповідний, робота з групами методи «Переказ», «Знайди помилку», «Знайди зайве».
Навчальне обладнання: комп’ютер, проектор, підручник, роздатковий матеріал, малюнки.
Т / р
Етапи уроку
Відведений час
1
Організаційна частина
2 хвилин
2
Домашня робота
3 хвилин
3
Підкріплення минулої теми
10 хвилин
4
Нова тема
10 хвилин
5
Посилення нової теми
15 хвилин
6
Підсумок уроку
2 хвилин
7
Домашнє завдання
1 хвилин
 
8
Оцінка
1 хвилин
Хід уроку: В організаційній частині уроку було заслухано інформацію чергового, розповіли про свята, які відзначаються в осінній період, вірші про мову, назву теми, девіз уроку. Клас заздалегідь був поділений на 3 групи, а домашнім завданням було дано вибрати їм назву.
Назви груп:
1 група – зірка «Венера».
2 група – зірка «Муштарі».
3 група – зірка «Чолпон».
Учитель оцінював учасників кожної групи.
                           Рейтинг "5" (Велика зірка)
                             Рейтинг "4" (Середня кількість зірок)
                              Оцінка "3" (Зірочка)
   Учасникам груп за кожну відповідь були представлені картки вище.Перемагає та група, яка збере більше зірок на своєму небі.Таким чином оцінювався кожен учень.
призначення. Читай текст. Розвиває навички ЧИТАННЯ АБО СЛУХАННЯ ТА МОВЛЕННЯ. Текст зачитується в аудіоформаті. Використовується метод «переказу».Спочатку учням подаються відомості про зірки.Згадується, що Мірзо Улугбек — вчений, який вивчав науку про зірки.
                                          
 Полярна зірка.
У давнину мореплавці або каравани в пустелі визначали шлях за положенням зірок. Вивчення зірок, їх
а ті, хто малюють карту, — астрологи дзвонив.
Ви знаєте, що навіть у зірок є свої «зірки», тобто знаменитості.
Полярна зірка - одна з них. Через минулі часи
Mobainide був помічником для багатьох заблуканих людей, щоб безпечно дістатися до місця призначення. Полярна зірка небоЗнайти її неважко, оскільки це одна з найяскравіших зірок на небі. Вчені кажуть, що протягом днів, місяців, а іноді й років зорі на небі місце як змінюється. Тільки Полярна зірка ніколи не буває недоречною посмішки завжди світить у північній частині неба. Завдяки цій унікальній особливості туристи могли визначати північ, південь, схід і захід, дивлячись на Полярну зірку.
Полярна зірка належить до сузір'я Великої Ведмедиці. Це 120 від Сонця
разів більший і випромінює в десять тисяч разів сильніше світло. До людей
оскільки вона вказує шлях, її ще називають «Зірка Шляхова». дуже
Оскільки вона далеко, промені цієї зірки досягають Землі за 472 роки
прийде. (З журналу «Яджі Академік»)
Після цього будуть задані запитання за текстом.
1. Хто в давнину визначав шлях за розташуванням зірок?
2. Чи будуть зірки відомими?
3. Чому Полярну зірку знайти неважко?
4. До якої групи зірок належить полярна зірка?
5. Наскільки він більший за сонце?
6. У скільки тисяч разів воно випромінює потужніше світло, ніж сонце?
7. Чому її називають мандрівною зіркою?
8. Через скільки років промені полярної зірки досягнуть землі?
 Вправа 98. Комплект завдань: Тестові завдання за текстом
розв’язувати.уміння СЛУХАТИ ТА МОВЛЕННЯ
розвивається.
Наприклад:
Полярна зірка — одна з найяскравіших зірок на небі
його не складно знайти.
  1. а) Полярна зірка — одна з найяскравіших зірок на небі
його не складно знайти.
  1. б) Полярна зірка — одна з найяскравіших зірок у Всесвіті
його не складно знайти.
  1. в) Полярна зірка — одна з найяскравіших зірок на небі
його не складно знайти.
  1. г) Полярна зірка — одна з найяскравіших зірок космосу
його не складно знайти.
Рішення:
  1. Ті, хто вивчає зірки і малює їхні карти
як це називалося в старі часи?
  1. а) критика; б) мударріс; в) ворожка; г) астролог.
  2. Завдяки якій особливості полярної зірки туристи займають 4 місце у світі
чи змогли вони визначити сторону?
  1. а) тому що це найяскравіша зірка;
  2. б) для керівництва людьми;
  3. в) тому що надто далеко;
  4. г) тому що залишається на півночі неба, не змінюючи свого положення.
  5. Полярна зірка вважається «зіркою» зірок, тому що вона...
  6. а) направляє заблукалих;
  7. б) є ​​найяскравішою і найкрасивішою зіркою;
  8. в) більший за сонце;
  9. г) розташований на полюсі.
Вправа 99. Комплект завдань: ЗАПИШІТЬ наступні речення.
Замініть виділені слова синонімами. Скільки
ти можеш скласти речення? Потренуйтеся з грою «Знайди зайве».
Ми це зробимо.Вправа спрямована на створення ряду значущих слів. Спеціальне іншомовне слово додається вчителем у смисловий рядок. Учень повинен знайти слово і довести свою думку. Розвиває навички СЛУХАННЯ, ГОВОРЕННЯ ТА ПИСЬМА. Наприклад,
Батьківщина, країна, країна, зимовий табір, країна
Рішення:
  1. До людей Його називають «Провідна зірка», бо він показує шлях
також називається
Людина-людина-людина-людина-людина-хтось-людина;
Ім'я-ім'я-ім'я
  1. Вчені кажуть, що протягом днів, місяців, іноді років
зірки на небі місце як він змінюється.
Місце-місце-простір-адреса
  1. Тільки Полярна зірка ніколи не буває недоречною посмішкизавжди
світить у північній частині неба.
Не посміхайся, рухайся, рухайся, рухайся
Вправа 100. Завдання: «Прочитайте – це цікаво!»
Ознайомтеся з інформацією. Знайдіть слова з орфографічними помилками.
Розвиває навички СЛУХАННЯ ТА МОВЛЕННЯ.
Вправа виконується методом «Знайди помилку». Це
вчитель свідомо допускає помилки в методиці. Перші читачі про це
буде повідомлено заздалегідь.
Рішення:
Чи ти знаєш?
  • Одна з комет названа на честь нашого співвітчизника Мірзо Улугбека
дзвонив
  • Найбільша мавпа (примат) в історії людства - 100 тисяч
«Кінг-Конг», який жив (жив) років тому. Його зріст 3 метри, вага
Було 1,58 тонни (тонни).
  • Найстаріший з тих, хто вижив після загибелі Титаніка
чоловік прожив 104 роки і 72 дні. Корабель затонув у 1912 році (76
втопився) йому було 28 років.
Вправа 101. Домашнє завдання.5 цікавих фактів про Всесвіт
знайдіть і ЗАПИШІТЬ у зошит. На основі відомих знайдених порошинок
поставити запитання.

Залиште коментар