Складання річного календаря з біології

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ:

Складання річного календаря з біології
Мета і завдання уроку:
  1. А) виховна мета: навчити складати річний календарний план, тематичний план, поурочні плани.
  2. Б) виховна мета: Формування наукового світогляду учнів шляхом складання перспективного плану, послідовного розвитку загальнобіологічних і специфічних понять, а також навчальних практичних навичок, навчання логічного мислення.
  3. В) розвивається: свідоме спрямування знань і навичок на закріплення, розширення, розвиток, професію.
Тип уроку: лекція.
Час, відведений на урок: 80 хв. Аудиторія: Каб.No536.
Обладнання уроку: Література, таблиця.
Зв'язок з науками: психологією, педагогікою, хімією.
Зв’язок із життям: надання теоретичних знань на основі навчання та пояснення; освіта - це навчання теоретичним якостям, нормам поведінки та практичним навичкам, необхідним для здобуття певної професії,
Технологічна карта уроку.
Курс:
  1. Організаційна частина: привітання, відвідування, новини. (2 хв)
  2. Постановка та закріплення теми: (30 хв.)
1. Укажіть різницю між підручником і навчальним посібником.
  1. Які основні компоненти підручника?
  2. Поясніть структуру та зміст підручника з ботаніки.
  3. Чим відрізняється підручник зоології від підручника ботаніки?
  4. На якому принципі ґрунтується пояснення знань у підручнику Зоолопі?
  5. Опорні фрази: (5 хв) Підручник і навчальний посібник Завдання підручника. Структура підручника. Обладнання. Шкільні підручники ботаніки, зоології, людини та її здоров'я, загальної біології. .
  6. Основна частина. (30 хв)
Нова тема:
План:
  1. Складання річного перспективного плану з біології.
  2. Справа в тому, що розділи і теми навчальної програми є системою формування в учнів біологічних уявлень.
  3. Мета, завдання та роль лабораторних і практичних занять з біології в навчальному процесі.
  4. Підготовка вчителя до уроку.
       Відомо, що біологія є основною формою навчання в загальноосвітніх школах. На уроці вивчається основний навчальний матеріал навчального предмета, але урок нерозривно пов'язаний з позакласною роботою, позакласною роботою та екскурсією, які є іншими формами навчання. На уроці використовуються позакласні заходи, наприклад, результати спостережень і дослідів, проведених у природі, вдома і в куточку живої природи, підготовлені на екскурсіях гербарії та колекції. Позакласна робота сприяє зміцненню, розширенню, розвитку знань і вмінь, набутих учнями з предметів біології, свідомій орієнтації їх на професію.
       Тому при навчанні біології необхідно планувати й ефективно організовувати уроки, позакласні заходи, позакласні заходи та екскурсії, тобто здійснювати системний підхід до навчання.
   На основі органічної організації цієї діяльності вчитель здатний досягти ефективності біологічної освіти, сформувати в учнів науковий світогляд, послідовно складати загальнобіологічні та специфічні поняття та навчальні практичні вміння, логічно мислити. вчити.
  Підготовка вчителя до навчання починається з планування навчальної діяльності. Планування здійснюється в три етапи.
  1. Складання річного календарного плану, тобто перспективного плану
  2. Складання тематичного плану до кожної теми програми
  3. Складання годинного плану уроку
  Складання річного календарного плану, тобто перспективного плану. Базовий навчальний план загальноосвітньої середньої школи є складовою частиною державних стандартів освіти і є державним документом, який є основою для стандартизації галузей освіти та визначення фінансового забезпечення школи. Базовий навчальний план являє собою мінімальний обсяг навчальних годин, що відводиться для донесення до учня змісту освіти предмета. Він є основою для визначення змісту освіти, що забезпечується відповідно до державних стандартів з конкретного предмета в кожному класі. Кожен перспективний план складається на основі навчального плану.
 У цьому плані мають бути охоплені всі форми навчання біології, відображено систему уроків за розділами та темами навчального плану, терміни з урахуванням чвертей та канікул у навчальному році, міжпредметні садові презентації, екскурсії, позакласну та позашкільну роботу.
Щоб вчитель біології планував:
— Чітко уявляти собі дидактичну мету кожного розділу навчальної програми, а також навчальні, виховні та розвиваючі цілі тем розділу;
 - Добір методів навчання, виставкових засобів з урахуванням пір року, навчальних, виховних і розвиваючих цілей предмета, сформованих в учнів біологічних уявлень, навичок змісту.
  — Визначення змісту та тривалості спостережень і дослідів, які проводять учні;
 -Визначення термінів підготовки дослідів для демонстрації на уроці; — визначення зв'язності навчання, розділів, тем і способів реалізації міжпредметних зв'язків на кожному уроці;
 - Підготовка дидактичних та роздаткових матеріалів для самостійної роботи студентів, підбір додаткової літератури для самостійного опрацювання;
  - Необхідно визначити необхідне лабораторне обладнання та інструменти для організації практичних та лабораторних занять, екскурсій.
  Підводячи підсумок, можна сказати, що вчитель повинен передбачити в перспективному плані цілісність навчального процесу, на основі цього плану організувати свою педагогічну діяльність, визначити терміни її виконання, забезпечивши цілісність усіх форм навчання.
Перспективний план на навчальний рік не є постійним, протягом року в нього можуть вноситися зміни з урахуванням певних обставин, можуть змінюватися дати проведення екскурсій та позакласних заходів.
   Річний календарний план складається з квартальних планів. Щоб визначити, скільки уроків проводиться в кожній чверті, визначають, зі скількох тижнів ця чверть складається за календарем. Наприклад. 1 квартал з 2.09.10: 3.11. триває доти Цей період становить приблизно 9.5 тижнів. Отже. з біології в 1 чверті. Можна провести 9 занять. Зазвичай календарний план складається в такій формі:
1 чверть календарний план для V класу за розділом «Квіткові рослини».
Розділи
Тема уроку
Перехідний період
Вступ
(1 годин)
1
Вступ
3.09.
1 XNUMX XNUMX XNUMX BOB
Загальні відомості про квіткові рослини
(3 години, з яких
1 година екскурсії)
1
2
3
Загальні відомості про квіткові рослини
Життєві форми рослин
Екскурсія на природу
10.09.
17.09
24.09
Тематичний план. На основі річного календарного плану складається тематичний план. У тематичному плані зазначаються його основні питання, використані методи, використане навчальне обладнання та домашні завдання до кожної теми уроку. Поза цим. у тематичному плані також може бути вказана рекомендована література для позакласної роботи та позакласного читання.
Нижче подано зразок тематичного плану;
Розділи
предмет
соти
переходу
термін
методи
обладнання
Додаткові
книги
Позакласний маш.
екскурсія
Додому
 завдання
При створенні цього плану:
— Те, що програма кожного навчального предмета складається з узгоджених за змістом і сутністю розділів;
 — Кожен розділ програми об’єднує логічно взаємопов’язані навчальні матеріали;
  — що кожен розділ складається із системи логічно пов’язаних уроків;
   -Відповідно до змісту кожного предмета слід враховувати, що учні готують підґрунтя для формування певних біологічних уявлень і набуття навичок.
    Відомо, що навчання біології поділяється на морфологічне, анатомічне, фізіологічне, систематичне, гігієнічне, екологічне, ембріологічне, цитологічне та ін. Поділ уроків на такі групи дозволяє гармонізувати процес формування понять і вмінь учнів, органічно їх розвивати.
     На початку навчального року проводяться окремі вступні заняття до всього курсу. На цих уроках дається уявлення про відповідні розділи біології (предмет, завдання та значення), зміст курсу, що вивчається, та методику його викладання.
  За кількістю відведених годин виділяють основні теми: 1) вступні уроки, 2) уроки розкриття змісту теми, 3) підсумкові або узагальнюючі уроки. З допоміжних предметів на початку першого уроку проводиться вступ, а в кінці останнього урок узагальнення.
   Для засвоєння учнями понять і навичок змісту уроку вчитель добирає демонстраційні засоби та методи навчання.
    На узагальнюючих уроках, які проводяться в кінці кожного розділу, використовуються певні демонстраційні засоби і методи відповідно до навчальних, виховних і розвиваючих цілей уроку.
   У кожному розділі вчитель визначає послідовність розвитку понять і навчальних практичних умінь, а також шляхи реалізації зв’язності навчання, а за потреби вносить відповідні зміни до тематичного календарного плану. У навчальну програму з біології включено лабораторні заняття з метою закріплення набутих знань учнів, формування навичок біологічної, практичної та навчальної роботи шляхом їх практичного застосування.
   З метою розвитку навичок навчальної та практичної роботи учнів з навчальної програми з біології були включені також практичні заняття. Щоб підвищити ефективність цих практичних вправ, вчителю слід звернути увагу на наступне:
  -Визначення місця практичних занять, включених до навчальної програми, у перспективі та календарі тематичного плану та у навчальному процесі;
   - Визначення дидактичної мети практичних занять;
   - Підготовка необхідного обладнання для практичних занять;
   -визначати способи організації пізнавальної діяльності студентів на практичних заняттях і на цій основі проектувати хід занять;
   -Підготовка інструкцій до завдань, необхідних учням у процесі експерименту та спостереження;
  1. Закріплення нової теми: (30 хв.)
  2. Визначте значення річного планування в біології.
  3. Що повинен враховувати вчитель, складаючи цей план?
  4. Визначте суть планування тематичного календаря з біології.
  5. Як ви вважаєте, на що має звернути увагу вчитель, плануючи тематичний календар?
  6. Визначте, що розділи та теми навчальної програми є основою для побудови біологічних понять в учнів.
  7. Визначити мету, завдання, роль лабораторних і практичних занять з біології в навчальному процесі.
  8. Проаналізувати програми предметів з біології та скласти перспективний, тематичний календар.
Книги.
  1. Державні стандарти освіти 1999р.
  2. Я. Толіпова, А.Т.Г.Офуров «Нові педагогічні технології з біології» 2002р.
 3.Ю.Н.М.Верзілін, М.Корсунська «Загальна методика вивчення біології», «Учитель» 1983р.
Додаткова література.
  1. Ш.А.Амонашавілі, С.Н.Лісенкова та ін. «Педагогічні дослідження», «Учитель» 1990р.
  2. А. Зуннунов та ін. «Скрижалі з розвитку педагогічної думки в Середній Азії», «Фан» 1996р.
  3. Толіпова Я., Офуров А.Т.Г. «Методика викладання біології» методичний посібник. Академія для ліцеїв і професійно-технічних коледжів. Навчати. 2004 рік
Тема самостійної роботи.

Залиште коментар