1 клас з предмета Конституційна абетка на тему символи нашої держави

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ:

1 клас з предмета Конституційна абетка на тему символи нашої держави
АЛФАВІТ КОНСТИТУЦІЇ
 
1-СІНФ
 
  1. Назва курсу: Символи нашої держави.
  2. Цілі курсу:
  3. а) виховна мета: ознайомити учнів з нашими державними символами та їх значенням у нашому житті;
  4. б) виховна мета: виховувати учнів, насамперед, у дусі поваги до Батьківщини, нашої державної символіки;
  5. в) розвивальна мета: формувати в учнів навички вільного та самостійного мислення, розвивати творчі здібності.
III. Основні поняття та терміни: прапор, герб, гімн, конституція, птах хумо тощо.
  1. Елементи BCM, якими студенти повинні оволодіти:
- знати, що є символами нашої держави;
- знати про прапор;
- знати про герб;
- знати про гімн.
Навички та компетенції:
- розповісти, коли був прийнятий прапор;
- розповісти, коли був прийнятий герб;
- мати інформацію про наш гімн;
- розповісти про значення державних символів у нашому житті.
  1. Методи курсу: психічний напад, «зламаний телефон».
  2. Формат курсу: бесіда, виступ.
VII. Метод курсу: у вигляді готових письмових матеріалів та виставок.
VIII. Інструменти, використані на уроці: прапор, зображення герба, Конституції Республіки Узбекистан тощо.
  1. Курс:
  2. Організаційна частина: привітання, визначення відвідуваності та розмова про новини.
  3. Повторення попередньої теми. Тема: «Узбекистан моя батьківщина».
Запитання на повторення:
  1. Як називається наша країна згідно з нашою Конституцією?
  2. Коли наша країна здобула незалежність?
  3. Розкажіть вірш про рідний край.
X. Нова тема:
Урок починається зі співу Державного Гімну Республіки Узбекистан.
Учитель: Шановні учні, ми знаємо, що наша Батьківщина, Узбекистан, здобула незалежність 1991 серпня 31 року. З цього дня мужнє слово «Незалежність» увійшло в нашу мову. І наша велика держава майбутнього має свою символіку, свою державну мову.
Коментуючи це, Президент Іслам Карімов сказав: «Кожен наш національний герб і символ служить підвищенню нашої національної гордості. Кожен з них – чудовий підручник, потужний навчальний інструмент».
Тому ми маємо пишатися своїми державними символами і з повагою ставитися до них.
Статтею 5 Конституції Республіки Узбекистан визначено, що Республіка Узбекистан має власні державні символи - прапор, герб і гімн, затверджені законом.
  1. Учитель розповідає учням про нашу державну символіку.
  2. Державний прапор Республіки Узбекистан затверджено на VII позачерговій сесії Верховної Ради Республіки Узбекистан 1991 листопада 18 року.
Наш прапор і відображені в ньому символи відображають національні та культурні традиції, пов’язані з давньою історією.
Синій колір, відображений на прапорі, є символом ясного неба і життя.
Білий колір нашого прапора – символ священного миру, який поєднується з яскравим сонцем і вогнями всесвіту – символом чистоти, невинності, сяйва мрій і прагнення до краси.
Зелений – символ оновлення та омолодження природи.
Червоні смуги на прапорі — це живі потоки, що течуть у наших жилах.
Образ півмісяця пов’язаний з нашою історичною традицією – нашими національними цінностями.
Відображення 12 зірок на нашому прапорі має своє символічне значення. Це означає, по-перше, що сонце має відношення до нашого календаря, а по-друге, що наука Нуджум розвинулась у нашій великій країні, колисці геніїв у світі, включаючи великі відкриття таких наших великих учених, як Мірзо Улугбек та Абу Райхан Беруні також пояснюється.
Учитель: Це була інформація про наш прапор. Тепер дозвольте мені звернутись до короткої деталі нашого герба.
Слово герб насправді походить від німецького слова «gerbo», що означає держава, територію, власність, що передається у спадок із покоління в покоління.
Державний герб Республіки Узбекистан затверджено на X сесії Верховної Ради Республіки Узбекистан 1992 липня 2 року.
З правого боку нашого герба, який відбиває сонце, що сяє на прекрасній долині, вкритій квітами, ми бачимо гарний вінок із стиглими пшеничними колосками, а з лівого боку ватні миски з відкритими петлями, які є нашим національним надбанням. можна переглянути. На його вершині ми бачимо восьмикутну зірку як символ нашої єдності, а всередині восьми країв бачимо зображення півмісяця і зірки.
У центрі нашого герба – широкі крила легендарного птаха хумо, який є символом благородства і щедрості, щедрості і відданості, миру.
Унизу на триколірному вінку, що зображує прапор нашої країни, написано слово «Узбекистан».
Після цього вчитель коротко розповість про наш гімн і розповість учням про його значення в нашому житті.
XII. Методи зміцнення. Метод «Зламаний телефон».
Цей метод служить для загострення пам’яті учнів, побудови таких понять, як впевненість у собі, відповідальність за свою роботу. Учитель може адаптувати методику з різних предметів до ситуації. У цьому випадку вчитель ділить учнівську команду на 2 групи. Що вони роблять:
- групи повторюють почуте про державну символіку;
- Після того, як інформація зібрана, лідер групи розмовляє з групою супротивників. Наприклад: на державному прапорі Республіки Узбекистан;
- Решта учнів заповнюють пропуски;
- команді суперника доведеться переказати почуте без помилок;
- цю діяльність повторює друга група. Наприклад: на державному гербі Республіки Узбекистан;
- Діяльність груп об’єктивно оцінюється вчителем;
- Перемагає та команда, яка говорить правильно і швидко.
Домашнє завдання: Опрацювати малюнок державних символів.

Залиште коментар