Конспект уроку в 3 класі з Конституції Республіки Узбекистан

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ:

Конспект уроку в 3 класі з Конституції Республіки Узбекистан
3-КЛАС
 
  1. Назва курсу: Конституція Республіки Узбекистан.
  2. Цілі курсу:
  3. а) навчальна мета: ознайомити учнів з поняттям закону, Конституцією країни;
  4. б) виховна мета: прищеплювати учням поняття любові та поваги до Конституції, основних законів нашої країни;
  5. в) Розвивальна мета: Підвищити правову грамотність учнів.
III. Основні поняття та терміни: Конституція, закон, дисципліна, звичаї, традиції тощо.
  1. Елементи BCM, якими студенти повинні оволодіти:
знання:
- знати, що таке закон;
- знати, що таке конституція;
- знати, що таке традиції та звичаї;
Навички та компетенції:
- надати більш детальну інформацію про конституцію;
- констатувати нові закони, прийняті після проголошення незалежності;
- розповісти про традиції наших предків;
  1. Методи курсу: Мозковий штурм, метод «Хмара думки».
  2. Формат курсу: бесіда, практичні заняття.
VII. Метод курсу: нетрадиційний.
  1. Курс:
  2. Організаційна частина: привітання, бесіда про правові новини.
  3. Повторення попередньої теми. Тема: Період незалежності Республіки Узбекистан.
Запитання на повторення:
  1. Що дала нам, молодим, незалежність?
  2. Яким чином ви хочете внести свій внесок у розвиток нашої країни?
  3. Нова тема:
Психічний напад:
Учитель: Шановні учні, яке найдорожче благословення у світі?
Учні: Миру і спокою, свободи і свободи!
Учитель: Баракалла, діти. Немає на світі щасливішої людини, ніж мирна і спокійна, вільна і незалежна людина. Недарма наш відомий письменник Максуд Шейхзода сказав: «Людина не народжується з короною на голові, вона народжується з потребою в людині».
Наша Батьківщина Узбекистан – одна з таких мирних і процвітаючих, незалежних країн. Одним із найбільших досягнень нашої країни за часи незалежності є Конституція, яка є головною енциклопедією нашої країни. Сьогоднішня тема також присвячена Конституції. То хто нам розповість вірш про Конституцію?
Учні виразно читають вірш.
                                              Моя енциклопедія
                                                                                               
 М.Турсунова
20 років історії
Невідкладна мить
Проте моя країна – це можливість для мене
Кордон, що межує з пустелями.
Народе мій, світить сонце свободи
Щастя сяє на твоєму чолі
Кожна мати — ураган
Мої люди допоможуть мені.
         Щоранку співають гімн
У небі майорить прапор,
Humo charx потрапляє на герб
         Ваша енциклопедія — це незгасний маяк.
Книга – символ свободи
Фундамент покладений на добро
Звернення до Солідарності
Статуя, яка не падає справедливо.
У ньому є минуле мого народу
Мені це як казка
Минуле моїх предків
Він відображає світле майбутнє.
У кожному барі, у кожній главі
Це руйнує долі мільйонів
Воно втілено в книзі щастя
Думки про сяюче життя.
Живіть, щоб прославляти людей
Моя вічна блискуча енциклопедія – це моя
Нехай твоє ім’я буде відоме століттями
Моя конституція - моя честь.
  1. Робота з підручником.
Конституція Республіки Узбекистан.[1]
У кожній країні є правила. Їх повинні підкорятися всі, студенти, робітники чи пенсіонери. Ці правила називаються законами. Закони встановлює держава. Кожен, хто їх порушить, буде покараний.
Після здобуття незалежності в нашій країні були прийняті нові закони. Забезпечено права громадян Республіки Узбекистан. Конституція нашої країни є основним законом, якому підпорядковуються всі інші закони. Він також є найважливішим із законів. Конституція визначає найосновніші права та обов’язки народу нашої країни.
У країні знайдуться люди, які будуть підтримувати порядок і стежити за тим, щоб закон не порушували. Це в першу чергу поліцейські та представники багатьох інших сфер. Закон - це норма, яка є обов'язковою для всіх. Але крім закону існують інші правила. Ці правила допомагають нам нікого не збентежити чи не засмутити. Ми дотримуємося цих правил.
Специфічні правила, які існують у суспільстві, називаються традиціями або звичаями. За такими правилами жили і наші батьки, і дідусі.
XII. Методи зміцнення:  “Тафаккур булуті” методи. Цей метод є формою кластерного методу, який допомагає учням вільно й відкрито думати над добровільною проблемою та висловлювати свою особисту думку. Цей метод вимагає визначення структури, яка дозволяє мислити між різними ідеями.
Зміст методу:
- Класний колектив вчителем ділиться на дві групи;
- Кожній групі дається «хмара мислення», попередньо намальована на ватмані;
- Назва хмари — «конституція», а сніжинки, що падають з неї, — основні поняття;
– Учні творчо формують сніжинки таким чином, щоб у них були виражені не лише основні поняття, а й їхні мрії та прагнення.
 
Домашнє завдання: прочитати і запам’ятати тему.
[1] Карімова О. Конституційна абетка : підручник для учнів 3 класу / Ш. Під загальною редакцією Сарикова. –Т .: ШАРК, 2007. Сторінки 6-8.

Залиште коментар