Життя і творчість А. Оріпова, розробки уроків на тему оди «Узбекистан».

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ:

Урок про життя і творчість А.Оріпова ода «Узбекистан».
Клас:  V
Вентилятор: Література
Тема : Життя і творчість А. Оріпова «Узбекистан» ода
Мета :   Читачі близько до життя і творчості поета
                  вступ
  1. а) Освітній : Надати інформацію про життя і творчість А.Оріпова
  2. б) Виховна : Читці через вірш «Узбекистан» гасла
                       Повага до люблячих великих предків, патріотизм
                        виховувати в дусі
  1. s) Розробник : Навчити учнів мислити самостійно,
                                підвищення грамотності, навчання виразного читання
  1. d) Орієнтація учнів на професію , самі їх обрали
                                чесно і сумлінно бути майстром своєї справи
                                навчання до роботи
  1. д) Ідея національної незалежності: Незалежний залежно від предмета, який потрібно здати
                             Про Узбекистан, наших великих діячів, нашу батьківщину
                             надання інформації про символи та гімн.
Тип уроку : Надання учням нових знань
Стиль уроку : усне
Метод уроку : гра запитання-відповідь
Магазин уроків : підручник, малюнки поета, книги, «зривання квітів»
                      виставка, листівки, буклет
Курс :
  1. Організаційна частина
  2. 2. Питання-відповідь у формі гри на закріплення вивченої теми
  3. Впровадження у свідомість учнів нової теми, передача знань з неї
  4. Використання роздаткового матеріалу для закріплення нової теми
  Наш урок пройде за планом. Організаційну частину учні починають із віршів про літературу. Сьогоднішній урок
      Література – ​​це частина мого серця
      Краса є прелюдією до вишуканості
      Поки ви йдете, він сподівається і сповнений задоволення
      Література – ​​король мого серця
                Наш поет:
Знання, набуті в юності, схожі на візерунок, висічений у камені .
Запитання та відповіді будуть проходити у формі гри за темою, яка обговорюється зі студентами.  «Збирання квітів»  у грі-змаганні діляться на дві групи і відповідають на запитання. Питання такі:
  1. Х. H. Коли і де народився Ніязі?
  2. Розкажіть про тематику віршів Хамзи?
  3. Скажіть мені один із віршів Х. Г. Ніязі?
  4. Розкажіть про життя і творчість Є. Вахідова?
  5. Про що ода Е. Вахідова «Узбегім»?
  6. Розкажіть про жанр касиди?
  7. Розкажіть уривок з оди Е. Вахідова «Узбегім»?
  8. Скажімо з творів HH Niazi і hokozo ....
Після закінчення гри відбувається підрахунок квітів у кошику та визначення груп-переможців. Оцінюватимуться групи, які повністю відповіли на запитання.
З метою орієнтації на професію учням, які навчаються, роздаються роздаткові прислів’я про працю та професію, які пояснюють учні.
              Прислів'я такі:
  1. Літо робота, зима задоволення
  2. Маєш вправність, знайдеш хліб на дорозі
  3. Хто має ремесло, той має країну, а життя людини без ремесла – ганьба
  4. Працювати, заробляти на життя роботою
  5. Багатство прийде з роботи, шлюб буде красивим
  6. Робота приносить щастя
Студентів ознайомлять із новою темою та поставлять запитання.
  1. Хто є автором нашого державного гімну?
  Учні виконують частину гімну
  1. Які ви знаєте вірші про країну?
   3 рядки запам'ятали самостійно  «Узбекистан » співають вірш
      На цьому світі багато людей,
     У цьому світі багато батьківщин
     Повсюди яскраві квіти
     У всіх яскраві язики
     Любий для мене Бостон
     Узбекистан є Узбекистан
 
                 Виклад теми :
      Поет А. Оріпов народився 1941 березня 21 року в селі Некоз Косонського району Кашкадарьїнської області. А. Оріпов приїхав до Ташкента в 1958 році після закінчення середньої школи із золотою медаллю і вступив на філологічний факультет Національного університету Узбекистану. У 1963 році закінчив відділення журналістики цього факультету, працював у видавництвах. Перша книга вийшла в 1965 році під назвою «Зірка-карлик». Про те, що в нашу літературу входить великий талант, розповідає ця книжечка. У віршах молодого поета біль і мелодійність, несподівані порівняння, сміливі висновки раптом привертають увагу кожного. Найвідоміші письменники свого часу, такі як Абдулла Каххор, звернули на нього увагу і оцінили його потенціал. Тоді вийшли десятки книжок. Він з великою майстерністю переклав узбецькою мовою «Божественну комедію» великого італійського поета Данте. Про Темура Амур написав драму «Сахібкірон». Своїми творами він став відомим і заслуженим поетом нашого народу. Тим часом багато його віршів перекладено іноземними мовами. Його визнавали багато представників світової літератури ХХ століття.
    Сьогодні Абдулар Оріпов є одним з найвідоміших виконавців сучасності «Гімн Республіки Узбекистан».
 Автор тексту, народний поет Узбекистану, голова Спілки письменників Узбекистану, депутат Олій Мажлісу, лауреат Республіканської державної премії імені А. Навої. У 1998 році йому присвоєно почесне звання «Герой Узбекистану» серед поетів і письменників.
  1. Про щирість і гордість у прославленні великих предків говорить той факт, що ода Оріпова «Узбекистан» дуже ефектно і співзвучно з історією народу описує історію батьківщини.
   Учні розповідають самостійно вивчені напам’ять уривки з віршів А. Оріпова. «Мама Алішера», «Мітті зірка», «Узбецька ода» та інші гокози.
На уроці читається вірш «Узбекистан».
                 "Узбекистан"
      Країно моя, я для тебе сьогодні написав вірш,
      Я теж не знайшов твого порівняння
      Є поети, вся країна -
      Світ самотній.
     Вони ще далекі від завершення
     Земля срібна в крилах.
     Є на світі країна, але
     Це незавершена сага.
     Тільки моє слабке перо,
     Узбекистан, моя країна .
Через роздатковий матеріал для закріплення уроку
                Проведу вправу питання-відповідь
  1. Коли Узбекистан був проголошений незалежною державою?
  2. Що таке незалежність?
  3. Назвіть символи нашої країни?
  4. Коли і де народився А.Оріпов?
  5. Скажіть, як називається 1-ша поетична збірка А.Оріпова?
  6. Який твір Данте узбецькою мовою переклав А. Оріпов?
  7. Яку драму написав А.Оріпов про А.Темура?
  8. Яку тему висвітлив А. Оріпов у вірші «Узбекистан»?
  9. Які нагороди здобув А.Оріпов?
Домашня робота : Фрагмент поеми «Узбекитон» А. Оріпова
                               запам'ятати

Залиште коментар