Розробка уроку з математики

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ:

Розробка уроку вчителя математики Махмудової Сурайї для учнів 5 класу
Технологічна карта уроку
Сана:
19.02.2019
Тема:
 Додавання і віднімання десяткових дробів
Цілі та завдання
1. Навчальна мета уроку: Навчити учнів властивостям додавання та віднімання десяткових дробів і розвинути розуміння та навички зв’язків між ними
    2. Навчальна мета уроку: Виховання учнів у дусі любові до Батьківщини, вірності Батьківщині, доброзичливості до батьків та працьовитості.
    3. Розвивальна мета уроку: Створити розуміння предмета в кожного учня, мати можливість вільно висловлювати свою особисту думку та ще більше підвищувати інтерес до науки
Зміст навчального процесу
Етапи розв’язування прикладів за новою темою: мета та постановка прикладу, розв’язування прикладів, отримання результатів та їх аналіз
Технологія реалізації навчального процесу
Стиль: змішаний
Формат: робота в командах та малих групах
Інструмент: підручник, виставка, роздатковий матеріал, швидкі запитання та відповіді.
Метод: наочний, усний, письмовий, контрольний
Очікувані результати
Зв’язати знання учнів з попередніх тем з темою десяткових дробів, надати повну інформацію з теми, навчити розв’язувати приклади, пов’язані з цією темою.
Плани на майбутнє
На основі аналізу власної діяльності вчителя або на основі аналізу уроків колег вносяться зміни в основні уроки та плануються.
1
Організаційна частина
5 хв.
2
Підкріплення минулої теми
10 хв.
3
Нова тема
15 хв.
4
Підкріплення теми
10 хв.
5
Оцінювання та домашнє завдання
5 хв.
Тип курсу:  новий постачальник знань
Метод курсу: нетрадиційний урок
Стиль курсу: формування знань, умінь, кваліфікації
Класна кімната: підручники, хрестоматія, наочні посібники, телебачення
 Курс:
  1. Організаційна частина: привітання, перевірка відвідування, перевірка домашнього завдання.
Вчитель: Заслуховується інформація чергового та розповідаються важливі новини дня учні. Потім проводиться перевірка домашнього завдання учнів.
Учнів буде розділено на 2 групи і наше заняття буде проведено у формі змагання. У цьому випадку на одну сходинку до школи просувається та група, яка успішно пройшла кожен етап. Умови конкурсу:
  1. Гра в доміно. (Учні відповідають на запитання доміно на етапі повторення попередньої теми та повинні правильно визначити послідовність) 2.Умова команди Zucco (учні працюють над прикладами на дошці)
3.Цікава умова запитання-відповідь
  1. Гра-головоломка з числами
  2. Умова - розгадати головоломку на картинці.
Участь учнів під час уроку оцінюється за допомогою карток.
  1. Повторення попередньої теми: Повторення попередньої теми  гра в доміно проводиться в стилі Учні, які повністю відповіли на всі питання, будуть оцінені
  2. перейменувати спільний ресурс.
  3. Виразіть 1 см у метрах.
  4. Що означає чисельник і знаменник дробу?
  5. Як порівняти дроби з однаковими знаменниками?
5. Як за числами визначити, який із двох дробів більший?
  1. дріб великий чи дробовий?
  2. Чому дорівнює частка 18?
  3. Назвіть два правильних і два неправильних дроби зі знаменником 8.
  4. скільки кілограмів в тонні?
  5. Яке число називають мішаним?
  6. Як додати дроби з однаковими знаменниками?
  7. Як перетворити неправильний дріб на мішане число?
13. Сформулюйте правило порівняння десяткових дробів.
14. Які числа можна записати в десятковому вигляді?
III. Виклад нової теми
Щоб додати (відняти) десяткові дроби
  • Спочатку кількість цифр після коми вирівнюється шляхом додавання нулів
  • Тоді вони записуються «стовпчиком» так, щоб кома потрапляла під кому
  • Додавання (віднімання) виконується без звернення уваги на кому
  • До отриманого числа додається кома, щоб верхня десяткова крапка була під комою.
Тим не менш, десяткові коми можна додавати та віднімати без необхідності зрівнювати їхні десяткові знаки з нулями. У цьому випадку без запису нулів вони вважаються порожніми місцями.
Приклад 1. Додамо десяткові дроби 4,5 і 1,451.
Спочатку ми спрощуємо кількість їх номерів після коми. Для цього праворуч від першого ставимо два нулі: 4,5=4,500.
Потім запишемо його у вигляді мішаного числа і додамо:
4,500=4, 1,451=1
4,5+1,451=4 + 1= 5
Отже, сума 4,5 і 1,451 знаків після коми дорівнює 5,951. Цей результат також можна отримати шляхом додавання десяткових дробів у формі "стовпця".
0,658=0,6+0,05+0,008 Цей запис називається розподілом числа 0,658 за одиницями кімнати або сумою за суматорами кімнати.
Так, число 0,658 після коми показує перші 6 цифр - число десятих, другу цифру 5 - число сотих і третю цифру 8 - число тисячних.
Після коми в десятковому записі частки:
  • Перша кімната — кімната десятин;
  • Друга кімната — кімната ста;
  • Третя кімната називається тисячною.
Закони додавання десяткових дробів
Як і для натуральних чисел, до десяткових дробів застосовуються закони додавання, перестановки та групування.
Закон додавання та перестановки десяткових дробів: a+b=b+a
Правило групування додавання для десяткових дробів: (a+b)+c=a+(b+c)
Обчислити: 6,33+4,57+5,67
Використовуючи закон перестановки додавання для десяткових дробів, ми можемо замінити останні два доданки:
6,33+4,57+5,67=6,33+6,67+4,57
Використовуючи правило групування для десяткових дробів, ми групуємо доданки наступним чином і виконуємо операції:
6,33+6,67+4,57=(6,33+6,67)+4,57=13+4,57=17,57
  1. Підкріплення теми
Умова «Розумна команда». Команда, яка безпомилково розв’яже приклади і задачі, підніметься ще на одну сходинку.
Приклад 819.
Першого дня вивантажили 2,14 тонни, а другого — 3,65 тонни. Скільки вантажу було вивантажено на складі за ці два дні?
Розв’язання: 2,14+3,65=5,79 т
Приклад 820. (Усно)
a)3,8+6,1=9,9                          b)0,02+0,01=0,03              d)1,23+9,77=11
e)0,003+0,006=0,009           f)1,02+0,99=2,01               g)24,2+0,8=25
Приклад 821.
a)8,23+2,18=10,41                  b)11,35+6,47=17,82          d)82,12+54,42=136,54
e)4,22+10,82=15,04                f)10,32+10,01=20,33         g)0,321+0,346=0,667
Приклад 822.
a)6,83+5,1=11,93                    b)1,3+6,47=7,77                d)82,1+5,42=87,52
e)4,20+0,8=5                           f)10,52+10=20,52             g)1,3+0,346=1,646
h)67,9+2,99=70,89                  i)4,259+22,64=26,899
Приклад 823. (розмовний)
a)9,5-6,1=3,4                           b)12,23-9,12=3,11              d)8,9-3,6=5,3
e)24,7-0,3=24,4                       f)0,06-0,02=0,04                 g)0,008-0,001=0,007
h)1,01-0,99=0,02                     i)42,53-2,53=40
Умова «Логічні запитання-відповідь».
1. Знайдіть таке число, якщо помножити його на 7 і відняти від отриманого числа 1, ви отримаєте 90? (13)
2. Скільки разів треба розрізати деревину завдовжки 12 м на 4 частини? (3 рази)
3. У сім’ї 5 синів, у кожного по одній сестрі. Скільки дітей у родині? (6)
  1. Через 3 роки Бахтіяру виповниться 14 років. Скільки років було Бахтіяру 5 років тому? (6 років)
5. О 5 годині почався дощ і через 6 годин дощ припинився і хмари розсіялися, але сонце не зійшло.Чим це пояснюється? (вказано нічний час)
6. Скільки яєць можна з'їдати натщесерце? (1 штука)
7. Троє друзів знайшли по дорозі на базар 3 монети. Якби один із друзів пішов на ринок сам, скільки монет він би заробив? (3)
  1. Я трохи подумав. Якщо поділити на 7, потім додати 7 і помножити на 7, вийшло число 77. Яке число я думав? (28)
  2. Продавець продав кожному покупцю 36 м 3 м тканини. Скільки разів відрізав продавець? (11 разів)
  3. У першої тополі було 9 яблук, а у другої — на 5 яблук більше. Скільки яблук на обох деревах? (в тополі яблука не дозрівають)
Гра-головоломка з числами. У цьому учні повинні правильно заповнити порожні клітинки в числовій піраміді.
Умова - розгадати головоломку на картинці
Наприкінці уроку переможцем оголошується та команда, яка найшвидше дійде до школи, перетнувши сходи.
  1. Оцінювання учнів (2-3 хвилини)
  2. Домашнє завдання (2-3 хв.) (приклад 834-836)

Залиште коментар